Popularne gatunki muzyczne

Muzyka jest obecna w naszym życiu codziennie i często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważna jest dla nas i tego jak odbieramy wiele rzeczy. Idealnym przykładem są reklamy. Zapadają nam w pamięć właśnie właśnie te reklamy, które posiadają bardzo chwytliwe rytmy. Każdy z nas ma swój gust muzyczny, są jednak takie gatunki muzyczne, który każdy z nas zna i kojarz. Co jest najczęściej słuchane w Polsce?

Adwokat sprawy karne Warszawa
http://roman-adwokat.pl
Profesjonalne porady prawne w Warszawie.
Kompleksowe usługi z zakresu prawa karnego.

Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że 6 na 10 polaków słucha zarówno muzyki polskiej, jak i zagranicznej. Adwokat sprawy karne Warszawa. Co ciekawe właściwie aż 84% badanych jest zdania, że muzyka pozwala im się zrelaksować i odprężyć. Każdy z nas ma takie kawałki, do których wraca chętniej lub wywołują w nim pozytywne emocje. Nie wyobrażamy sobie już często życia bez muzyki, podróży pociągiem bez słuchawek czy picia kawy w zupełnej ciszy. Okazuje się, że przynajmniej jedna trzecia z a nas, bo aż 29% z przyjemnością słucha muzyki. Najbardziej popularne są wiodące gatunki, które są słuchane przez większość społeczeństwa. Gatunki, które są akceptowane przez wszystkich. Tylko 13% ludzi uważa, że muzyka jest dla nich największą pasją, która nadaje sens ich życiu. Te osoby bardzo lubię eksperymenty muzyczne i często sięgają po gatunki muzyczne, które wcale nie są popularne. Starają się także regularnie uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych. Nie chodzi tutaj tylko popularne koncerty ulubionych wykonawców, ale także kilku dniowe festiwale muzyczne. Widać zresztą, że nawet w Polsce jest ich organizowanych coraz więcej i cieszą się dużą popularnością wśród społeczeństwa z całego świata tak naprawdę. W przypadku 58% osób mieszkających w Polsce, słucha przypadkowej muzyki i nie spełnia ona w ich życiu żadnej większej roli. Można zauważyć, że w wielu miejscach możemy usłyszeć popularne stacje radiowe, które dają możliwość poznania nowości z całego świata.

Jeśli chodzi o gatunki muzyczne, to najbardziej popularnym gatunkiem pośród Polaków jest oczywiście pop. Główną przyczyną jest chyba po prostu fakt, że jest ona najłatwiej dostępna. Drugie miejsce może okazać się zaskoczeniem. Pomimo tego, że wszyscy zarzekają się, że nie słuchają disco polo, to okazuje się, że jest to właśnie drugi najchętniej słuchany gatunek muzyczny. Prawdą jest, że każdy Polak zna „Majteczki w kropeczki” czy „Jesteś szalona”. Są to hity, które królują na większych imprezach oraz weselach. Trzecie miejsce zajęła muzyka rockowa. Warto zwrócić uwagę, że muzyka pop cieszy się szczególną popularności pośród ludzi w wieku 15-39 lat. Najszerszą grupą odbiorców są gimnazjaliści. Z kolei disco polo jest najchętniej słuchane wśród mieszkańców wsi i małych miast, a także wśród osób w wieku powyżej 50 roku życia. Muzyka rockowa jest z kolei przeznaczona właśnie dla ludzi młodych, głównie w wieku 15 do 19 lat. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie gatunki jak muzyka jazzowa i chill-out.

Mówi się, że śpiewanie poprawia humor i może sprawić, że będziemy mieli lepszy dzień. Dlatego dobrą wiadomością jest, że coraz więcej osób przyznaje się do tego, że podśpiewują sobie podczas kąpieli. Dodatkowo w ostatnich czasach karaoke stało się znacznie bardziej popularne i coraz więcej ludzi chce brać w nim udział. Także bardziej popularne stały się różnego rodzaju konkursy wokalne.

Muzyka dla każdego polaka to dzisiaj przede wszystkim źródło przyjemności. Z racji tego, że w sieci bez problemu można znaleźć nasze ulubione utwory w formacie mp3, to nie ma żadnego problemu z tym, by w różnych miejscach słuchać utworów, które są dla nas odpowiednie i których słuchanie sprawia nam bardzo dużo frajdy.