Porządek w zbiorach MP3

Muzyka jest istotnym elementem w naszym życiu. Nie tylko może nam poprawić humor, ale także sprawia, że wracają wspomnienia. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy mamy utrzymać porządek w naszych zbiorach, a jednocześnie szybko znaleźć piosenki, które nas interesują. Idealne do tego mogą się okazać różnego rodzaju darmowe aplikacje, które pomagają w tagowaniu utworów i utrzymaniu porządku.

Dobry kardiolog Warszawa
http://evimed.com.pl/kardiolog/
Zespół najlepszych lekarzy specjalistów.
Umów się na wizytę do kardiologa.

Dzisiaj tak naprawdę w naszych zbiorach znajdują się nie tylko pojedyncze piosenki, ale także całe płyty muzyczne konkretnych wykonawców. Dobry kardiolog Warszawa. W ten sposób mamy dostęp do ulubionych piosenek, na różnego rodzaju dostępnych narzędziach np. smartfonie czy mp4. Trzymanie utworów na dysku komputera jest znacznie wygodniejsze, dodatkowo znacznie szybciej możemy znaleźć piosenkę, która nas interesuje za pomocą wyszukiwarki niż np. podczas szukania jej na konkretnej płycie CD. Niestety, w plikach MP3 także może pojawić się problem z panującym tam chaosem. Bardzo dobrym rozwiązaniem może się okazać tagowanie plików muzycznych.

Tag to określenie, które funkcjonuje od niedawna. Tagi to informacje tekstowe, które są zawarte w pliku muzycznym, za jego pomocą możemy odtwarzać poprzez muzyczny odtwarzacz, który wyświetla nam nazwę utworu, wykonawcę, album i tak dalej. Często zdarza się jednak, że w przypadku przegrywania plików z płyt audio okazuje się, że owe oznaczenia nie są zachowane. Po nazwie możemy zidentyfikować plik, jednak ani odtwarzacz muzyczny, ani wyszukiwarka nie będą w stanie go zidentyfikować.

Na tagowanie piosenek istnieje bardzo dużo sposobów. Nawet niektóre dosyć popularne odtwarzacze muzyczne, pozwalają na wpisanie brakujących informacji. Jednak w przypadku dużych zbiorów może okazać się to bardzo problematyczne i czasochłonne. Istnieją jednak wyspecjalizowane aplikacje, które pomagają nam w ich otagowaniu. Mogą pomóc nam w szybki otagowaniu plików z tą sama nazwą np. wykonawcy. Niektóre są w stanie nawet otagować piliki za nas poprzez czerpanie informacji z internetowych baz danych. Podstawą jest jednak by dopasować idealną aplikację do formatu plików, który posiadamy w swoich zbiorach. Można jednak też poprzez odpowiednim program skompresować muzykę do formatu MP3. Oto kilka propozycji, które mogą pomóc nam w uporządkowaniu naszej biblioteki.

1) foobar2000 – odtwarzacz dla windows. Nie tylko daje on nam możliwość odtwarzania przeróżnych formatów muzycznych, ale także ma funkcję katalogowania, konwertowania formatów oraz nagrywania. Z jego pomocą można także uzyskać bardzo czysty dźwięk. Program można dopasować do własnych preferencji, co bardzo ułatwia sprawę poruszania się po nim.

2) Media Monkey – darmowy odtwarzacz multimedialny , który pozwala na organizowanie i zarządzanie nawet bardzo dużymi zbiorami muzycznymi. Bardzo fajne jest to, że można go zsynchronizować także z innymi urządzeniami np. z i Podem Apple. Bez problemu radzi sobie także z konwertowaniem plików. Można na nim także dodatkowo dopracować ściągnięte piosenki, ponieważ posiada wbudowany korektor graficzny. Ten program może sam pobierać tagi z internetu.

3) MP3tag – posiada możliwość stworzenia lub zmiany informacji o tytułach plików muzycznych. Posiada możliwość zmiany metadanych plików muzycznych.

4) The GodFather – pomaga on uporządkować pilki MP3 z wielu różnych źródeł. Za pomocą nagłówków ID3, które zawierają informacje o artyście, albumie i numerze utworu mogą porównać Twoją kolekcję z internetową bazą danych, aby zapewnić informację o każdym pliku.

Jak możecie zauważyć, jest wiele sposobów by uporządkować swoje muzyczne zbiory, warto więc poświęcić na to chwilkę, by w przyszłości bez problemu móc znaleźć piosenki, które nas najbardziej interesują!